T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MARDİN / DERİK - Halk Eğitim Merkezi

GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN PROJESİ

 

Kadınlarımızın el emeği, göz nuru ürünleri artık dijital ortamda satışa sunulabilecektir

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Vodafone ve Türkiye Bilişim Vakfının katkıları ile geliştirilen proje ile Kadınlarımızın el emeği, göz nuru ürünleri artık dijital ortamda satışa sunulabilecektir.  


Girişimcilikte Önce Kadın projesinin amacı;

 

El emeği, göz nuru ürünlerin bilgi iletişim teknolojisinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırılması ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlayarak, meslek sahibi olmayan kadınların ekonomik hayata katılımlarını özendirmek ve ailenin refah düzeyini artıracak ek gelire kavuşmalarına olanak yaratmaktır. İlk yılında 10 ilde 10 bin kadına ulaşan projenin yeni döneminde 10 yeni ilde 10 bin kadına daha eğitim verilerek toplam 20 ilde 20 bin kadına ulaşılması hedefleniyor.

GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Girişimcilikte Önce Kadın Yarışması üreten kadınların el emeği ürünlerini satarak katıldığı bir yarışmadır. Yarışmaya mobil uygulama veya oncekadin.gov.tr üzerinden 3 Aralık 2018– 30 Mart 2019 tarihleri arasında başvuru yapabilirsiniz. Kursiyerler,http://oncekadin.gov.tr/sss/ adresinde “Yarışmaya Nasıl Başvurabilirim?” bölümünün altında yer alan “Kursiyer Beyan Formu”nu; satışına ilişkin banka/PTT dekontu ve varsa kargo fişleri, ürün satış adedi ile ürün birim fiyatı bilgisini içerecek şekilde doldurarak “Kursiyer Beyan Formu”nu, söz konusu evrakların birer kopyasıyla birlikte evrak kaydı yaparak kurum müdürlerine teslim etmelidir. 
Üründe İnovasyon kategorisine başvuru yapmak isteyen kadınlar, Girişimcilik Yarışması’na başvuru yaparken hikayelerini yazacakları bölümün en sonuna, bu ödüle aday gösterdikleri ürünün oncekadin.gov.tr’de bulunan ilan adresini kopyala-yapıştır yapmalıdır.

Girişimcilik Yarışması Ödülleri:

Birinci: 15.000 TL

İkinci: 10.000 TL

Üçüncü: 7.500 TL

Üründe İnovasyon: 5.000 TL

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Özel Ödülü: 3.000 TL

Türkiye Vodafone Vakfı Özel Ödülü: 3.000 TL

Önemli Uyarılar;

  • Yarışmada, Halk Eğitimi Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerine kayıtlı kursiyerler sayısal verilerle değerlendirilecek ve en yüksek puanı alan ilk beş kadın ile birlikte Üründe İnovasyon kategorisinde belirlenecek bir kadın can suyu sermayesi kazanacaktır.
  • Sayısal değerlendirme kriterleri oncekadingov.tr sitesine girilen ürün sayısı, satış yapılan ürün adedi ve toplam satış tutarıdır.
  • Satış yaptıktan sonra banka işlemi dekontunu, kargo fişine ilişkin belgeleri ve ürün satış adedi ve ürün birim fiyatı bilgisini halk eğitimi merkezi müdürünüze iletmeyi unutmayınız.
  • Üründe İnovasyon kategorisine başvurmak istiyorsanız başvuru yaparken hikayenizi yazacağınız bölümün en sonuna, bu ödüle aday gösterdiğiniz ürünün oncekadin.gov.tr’de bulunan ilan adresini kopyala-yapıştır yapabilirsiniz.
  • Üründe İnovasyon ödülünün değerlendirme kriterleri ürünün yenilikçi bir bakış açısıyla geliştirilmesi ve geleneksel el sanatlarını modern figürlerle birleştirmesidir.
  • Yarışma ile ilgili bütün detaylar şartnamede yer almaktadır, şartnamede yer alan bilgileri takip ediniz.
  • Yarışma son başvuru tarihinin 30 Mart 2019 olduğunu unutmayınız.

  • Lütfen yarışmaya başvuru yapmak için giriş yapınız.

 

 

Daha ayrıntılı bilgi için http://oncekadin.gov.tr  adresini veya Derik Halk Eğitimi Merkezini ziyaret ediniz.

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 03.01.2019 - Güncelleme: 03.01.2019 13:10 - Görüntülenme: 2524
  Beğen | 4  kişi beğendi